Mához egy hétre lesz Mimi első napja a bölcsődében. Váltóruhán kívül semmit nem szükséges vinnünk, mindent a bölcsőde biztosít, azonban a piszkos ruháknak szerettem volna egy zsákot venni. És hopp jött az isteni szikra, eszembe jutott egy nagyon régen lementett ötlet.
Ha azért nem olvasnád tovább azt a bejegyzést, mert nem tudsz varrni, akkor engedd meg, hogy bemutassalak a rávasalható szegélynek (beszerezhető pl. ITT). Pár száz forintos tételről beszélünk, de "életet menthet", ha ne adj' Isten a tanévkezdés első napján jutna eszünkbe, hogy elfelejtettük beszerezni a tornazsákot. Két anyag közé kell helyezni és az anyagot át kell vasalni. A hő hatására a szegély kvázi megolvad és ezzel összeragasztja az anyagot. Láthatatlan, bírja a mosást, tökéletes megoldás.
Hozzávalók a halacskás zsákhoz:
- 4 db A4-es lap
- cellux
- toll
- olló
- 50x50 cm-es anyag
- varrógép vagy rávasalható szegély
- zsineg
- öngyújtó
- tű
- cérna
- gomb
Összköltség: Maximum 1.000,-Ft.
Elkészítés:
1. Első lépésként cellux segítségével összeragasztottam négy darab rajzlapot.
2. A rajzlapra felrajzoltam egy 30x40 cm-es téglalapot.
3. A téglalap aljának jobb csücskébe felrajzoltam a halacskánk farkincáját.
4. Amelyik oldalra került a farkinca azt a felrajzolt minta alapján körbevágtam, majd félbehajtva a lapunkat, a másik oldalon is kivágtam.
5. Az anyag visszájára felrajzoltam a zsák szabásmintáját.
6. Amennyiben félbehajtjuk az anyagot, a zsák mindkét oldalát egyszerre tudjuk kiszabni. Vigyázzunk, hogy ne csússzon el egymáson a két anyag!
7. A zsák oldalának varrásánál (vagy ragasztásánál) figyeljünk arra, hogy a tetején nagyjából 3 cm-t hagyjunk szabadon, mivel...
8. ...ezt a részt lehajtva megkapjuk a zsineg befűzőcsatornáját.
9. A zsineg végeit egy öngyújtó segítségével égessük el. A zsákunk szájába könnyedén befűzhetjük, ha egy biztosítótűvel vezetjük végig az "alagútban".
10. Utolsó lépésként varrjunk fel egy gombot, ami a halacska szeme lesz majd.
És amit biztosan magunkkal viszünk a bölcsődébe:
1. Finy Petra Az ovi ügy című könyve
Szerettem volna Miminek egy bölcsire felkészítő könyvet vásárolni. Bár ahogy a cím is mutatja eredetileg óvodába készülő gyermekeknek íródott a könyv, azonban a nagy illusztrációkhoz kevés szöveg társul, így a kétéves korosztálynak is élvezhető. A főszereplő kislányt Emmának hívják, így nálunk ez külön pozitív tényező, hiszen Mimi keresztneve is ugyanez.
Mimi négy hónapja egy sóhegyecskével alszik, így nem volt kétséges, hogy a bölcsibe is vásárolok egyet, hogy elkísérje egy ismerős illatt itthonról. A kristálysó-citromfű-levendula keveréke kítünő nyugtató hatással bír. De nem csak az idegrendszert nyugtatja, hanem segít a mindennapi stressz leküzdésében, a gyulladások csökkentésében, a fejfájás leküzdésében és a nyugodt álmokat is meghozza mindenki életébe.
Mimi második születésnapjára egy kisfiú babát kapott az egyik dédimamájától. A babái mind nőneműek, így nagy megbecsülésnek örvend most Gömbi a hölgykoszorúban. Biztos vagyok benne, hogy őt is magunkkal visszük a bölcsődébe. Remélem bátorságot önt mindkettőnkbe majd.
Arra gondoltam, lehet, megpróbálkozom egy bölcsis hátizsák elkészítésével is. De ne aggódjatok! Nem fog a blog átváltozni egy internetes varrószakkörré.
Ha tetszett a bejegyzés kövesd a blog Facebook oldalát, így biztosan nem maradsz le a következő posztról, az Instagramon és a YouTube-on pedig egy pici betekinthetést engedünk az életünkbe.
A blogon található valamennyi írás és kép a szerző, Endrész Tímea szellemi terméke és mint ilyet, szerzői jog védi. A képek, írások (beleértve az írások részleteit) a szerző engedélye nélküli jogosulatlan átvétele, közzététele, átalakítása, vagy bármilyen formában történő felhasználása jogi következményeket von maga után.